Dog Dancing na Bozeňově

Dog Dancing na Bozeňově

Několik dní před samým závodem obsadili náš areál psi a jejich majitelé, aby se pečlivě připravili na sobotní soutěž. Dog dancing vznikl ve Velké Británii. Kromě ní je masově rozšířen ještě ve Spojených státech amerických. V České republice se mu věnuje odhadem několik set lidí.

Do soutěže se se svými psy přihlásila desítka účastníků. Za úkol měli v kostýmu za doprovodu hudby předvést se svým svěřencem několikaminutovou sestavu. Jejich výkon pečlivě sledovala dvojice porotců, ktzerá hodnotila počet cviků v sestavě, náročnost, choreografii a celkový dojem. Na hřišti byly nejčastěji k vidění border kolie a čivavy. Právě tato plemena jsou pro výcvik tance nejvhodnější.

V kategorii začátečníků zvítězila Martina Mastilová s pejskem Arroe. V pokročilých obsadili tři nejlepší pozice manželé Zapletalovi z Kroměříže.Prvenství si odnesl Matěj Zapletal s fenkou Fizzi. Do bezmála profesionální choreografie na motivy písně kapely Nightwork Maja zakomponoval i velmi náročné prvky.


Zpět

Rekonstrukce penzionu na hotel a vybudování doprovodné infrastruktury v rekreačním středisku Bozeňov
reg. č. projektu: CZ.1.12/3.3.00/41.02006

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava. PARTNER PRO VÁŠ ROZVOJ

aktuálně
flag cz flag en