TDK Bikemaraton 2017 je za námi

Devátý ročník oblíbeného cyklistického závodu v Dolním Bušínově, doprovázelo již tradičně letní počasí. Nezisková organizace Centrum volného času Bozeňov, z. s., která je hlavním pořadatelem tohoto oblíbeného závodu, připravila, díky svým sponzorům zajímavý program pro celou rodinu. Závodu se zúčastnilo 173 závodníků. „Letošní ročník byl opět zařazen do Šumperského poháru horských kol,“ uvedla Jana Hrubanová z Centra volného času Bozeňov, z. s.

Na nejmladší závodníky s odrážedly čekala tradiční 100m trať a svoji odvahu ukázali předškoláci, mladší žáci a žákyně, junioři i juniorky. Nesmíme zapomenout ani na kategorii žen, které zajely trasu dlouhou 29,3 km. Pro hobby jezdce čekala trasa dlouhá 34 km.

Hlavní závod o délce 53,7 km odstartoval chvíli po 11 hodině, kdy se na náročnou trasu vydali muži. Jeho vítězem a nejrychlejším mužem závodu se stal Kechrt Tomáš z týmu IN-LIFE, který dorazil do cíle s časem 2:03:08. Druhé místo obsadil Babiánek David z IN-LIFE Cycling Team a třetí místo Pokorný Jiří z týmu SK SALITH sport.

Ženy se vydaly na trať dlouhou 29,3 km a nejrychlejší na trati byla Valouchová Marie s časem 1:27:33, druhé místo obsadila Naděžda Skácelová a třetí Karafiátová Svatava.

„Snažili jsme se závodníkům i návštěvníkům zpříjemnit den doprovodným programem především pro děti a také vytvořením dostatečného zázemí s příjemným posezením, stejně tak nechyběl ani posílený výdej občerstvení,“ sdělila Jana Hrubanová, předsedkyně pořádajícího Centra volného času Bozeňov, z.s.

Generálním partnerem akce se stala firma EPCOS s.r.o. Šumperk a patří jí velké poděkování! Děkujeme i dalším partnerům, kteří akci podpořili.

Všem výhercům gratulujeme a děkujeme za návštěvu našeho tradičního Bikemaratonu Bozeňov.

Přejeme úspěšnou sezónu a těšíme se na viděnou na příštím jubilejním ročníku závodu!