Saunováním proti chřipce a nachlazení

Saunováním proti chřipce a nachlazení

Chřipková epidemie zasáhla letos naši republiku a konec zimy je v nedohlednu. Pokud chcete zůstat fit a odolní proti virům a nachlazení věnujte zvýšenou pozornost své imunitě.

Jak ji můžete posílit? Zkuste saunování.
Kromě toho, že pravidelné saunování posiluje náš imunitní systém, zbavuje tělo zároveň od toxinů. Saunové horko stimuluje vegetativní nervový systém, působí relaxačně, detoxikuje organismus, zvyšuje imunitu, zlepšuje krevní oběh a dokonce má i blahodárné kosmetické účinky na pokožku - teplo otvírá póry kůže, odvádí škodliviny. Tkáň většiny lidí je překyselená, nahromaděné toxiny v organismu mohou být spouštěčem bolestí kloubů, svalů, trávicích poruch, začátkem mnoha chronických onemocnění. Saunování patří neodmyslitelně ke zdravému životnímu stylu.

Jak často bychom se měli saunovat?
Ideálně 1x týdně - vzhledem k imunitním procesům v krvi. Do sauny však nesmí člověk s akutním onemocněním, infekčním onemocněním, přenosným kožním onemocněním, otevřenou ránou. Zvážit saunování je nutné i v rekonvalescenci, kolísavém krevním tlaku. Vstup do sauny je na vlastní riziko. V případě chronických a vzácných onemocnění konzultujte návštěvu sauny s ošetřujícím lékařem.

Zpět

Rekonstrukce penzionu na hotel a vybudování doprovodné infrastruktury v rekreačním středisku Bozeňov
reg. č. projektu: CZ.1.12/3.3.00/41.02006

Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj, resp. Regionálního operačního programu Střední Morava. PARTNER PRO VÁŠ ROZVOJ

aktuálně
flag cz flag en